sob., 06.07.2024

Muzeum Warszawy

Teatr cieni w wakacyjne soboty

• Chcecie poznać tajemnice i sztuczki teatru cieni?
  • Jak bohatera nabić w butelkę?
  • Jak sprawić, by syrena pływała w wodzie, a Bazyliszek wszedł do ciemnej jamy?

Warsztaty w Muzeum Warszawy to okazja, aby wypróbować różne efekty specjalne i samodzielnie odegrać scenki teatralne. Wspólnie wybierzemy jedną ze staromiejskich legend. Poszukamy na wystawie przedmiotów związanych z opowieścią. Staną się one inspiracją do stworzenia cieniowych lalek i rekwizytów, które potem wykorzystamy w naszych opowieściach.

Zajęcia prowadzi: Agnieszka Leśniak – teatrolożka i edukatorka. Absolwentka teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim i Wiedzy o Teatrze na Akademii Teatralnej w Warszawie. Na co dzień pracuje w Muzeum Teatralnym w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej i współpracuje z Teatrem Narodowym. W latach 2016-2019 współtworzyła kolektyw Ilustracje, tworząc teatr cieni w Klubie pod Jaszczurami. W latach 2019- 2022 grała w Teatrze Robotniczym w Nowym Sączu.