niedz., 20.10.2024

Spacer
Muzeum Warszawy
udział bezpłatny

Warszawa jak z obrazka. Stolica jako muza i gospodyni artystów – spacer po Starym Mieście | FKKB

Stare i Nowe Miasto, Krakowskie Przedmieście, Podwale i Rybaki – to bez wątpienia serce Warszawy. Przez wieki centrum Warszawy było wdzięcznym (lub nie!) modelem dla artystów, pozowało do obrazów, ale także było domem dla najsławniejszych artystów. Przez pewien czas tu tu mieściło się nawet… Muzeum Sztuk Pięknych! Podczas spaceru znajdziemy miejsca, w których mieszkali i tworzyli najwybitniejsi artyści naszej historii, poszukamy też zakamarków, które doskonale znamy z obrazów Canaletta, Marcina Zaleskiego czy Aleksandra Gierymskiego.

Pytania: koordynatorka ds. dostępności, Karolina Sawicka, tel. +48 22 277 44 38, karolina.sawicka@gmail.com

Udogodnienia: tłumaczenie na żywo na polski język migowy

Wydarzenie w ramach Festiwalu Kultury Bez Barier.