fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 16.11.2024
10:30–14:30

Warsztaty
Muzeum Warszawy
udział bezpłatny

Warsztaty w ciemni fotograficznej inspirowane pracą „Strażnicy Iglicy” Zofii Kulik

Warsztaty w ciemni fotograficznej inspirowane pracą „Strażnicy Iglicy” Zofii Kulik

Warsztaty kierujemy do osób, które chciałyby poznać sekrety pracy w ciemni i dowiedzieć więcej o metodzie stosowanej przez artystkę Zofię Kulik, której praca „Strażnicy Iglicy” w 2024 roku została włączona do kolekcji fotografii Muzeum Warszawy.

Zapraszamy zarówno osoby już zajmujące się fotografią, hobbystycznie lub zawodowo, jak i początkujące. Podczas warsztatów przybliżymy metodę pracy artystki. Każdy z uczestników wykona też własną kompozycję, tworząc ją metodą kolażu z przygotowanych wcześniej negatywów. Gotową pracę będziemy naświetlać w ciemni, tworząc odbitkę fotograficzną, którą każdy z uczestników będzie mógł zabrać do domu.

Podczas pracy nad własnym dziełem uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z charakterem ciemni fotograficznej, budową powiększalników oraz poznać proces wykonywania czarno-białych odbitek fotograficznych.

Warsztaty poprowadzą Kasia Rysiak i Federico Caponi z Foto Pracowni Wschodniej.

Miejsce: Pracownia Wschodnia, ul. Skoczylasa 8 przy pl. Hallera w Warszawie

Prowadzący:

Kasia Rysiak – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Wydziału Tkaniny i Ubioru oraz Wydziału Grafiki na ASP w Warszawie. W latach 2018-2019 prowadziła Pracownię Duży Pokój, gdzie współrealizowała cykl wystaw „WystaWy” oraz stworzyła i koordynowała projekt edukacyjno-artystyczny FOTONY. Od 2021 roku współtworzy Foto Pracownię Wschodnią przy pl. Hallera w Warszawie, w której realizuje wszechstronne projekty oparte na technikach fotografii analogowej. Prowadzi warsztaty w ciemni, a także cykl wystaw, promując artystki i artystów wykorzystujących w swojej praktyce artystycznej fotografię. Stypendystka programu Mobilni w Kulturze 2021 oraz Praga Praca 2022. Od 2022 roku jest częścią kolektywu HYDROZA.

Federico Caponi – urodzony w Toskanii fotograf i wykładowca technik analogowych. Od 2018 roku wykładowca technik ciemniowych i fotografii dokumentalnej w Akademii Fotografii w Warszawie. Od 2015 roku prowadzi warsztaty fotografii analogowej, technik ciemniowych i wizualnego opowiadania historii „Photobooklet, un’esperienza narrativa” w VisiVa we Florencji.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Program „Narodowa kolekcja sztuki współczesnej”

Nazwa zadania: Rozwój kolekcji sztuki współczesnej Muzeum Warszawy – III etap – fotografia

Wartość realizacji zadania: 195 000,00 zł
Wartość dofinansowania : 165 000,00 zł

Zakup dofinansowany dzięki wsparciu Fundacji Muzeum Warszawy.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.