21.12.2023 / Aktualności, Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry

Zmiany w Muzeum w Palmirach

Zrealizowaliśmy w 2023 roku zadanie pn. „Modernizacja i wymiana elementów wystawy stałej Muzeum-Miejsce Pamięci Palmiry, oddział Muzeum Warszawy” w ramach Programu Wspieranie działań muzealnych.

Celem projektu była modernizacja wystawy stałej opowiadającej o zbrodni w Palmirach, na której wykorzystywane są autentyczne obiekty i pamiątki po pomordowanych. Zadanie objęło:

• prace projektowe modernizacji i aranżacji elementów przestrzeni wystawy stałej,
  • wymianę gablot ekspozycyjnych wraz z bezkwasowymi, bezpiecznymi dla obiektów wkładami i oświetleniem,
  • nową aranżację dwóch oszklonych wnęk ekspozycyjnych,
  • wykonanie kopii najcenniejszych muzealiów,
  • zabezpieczenie przed natężonym światłem szklanych tubusów zgodnie z zaleceniami konserwatorskimi,
  • doposażenie przestrzeni w dodatkowe siedziska dla zwiedzających,
  • wymianę projektorów oraz zestawów słuchawkowych do odsłuchiwania nagrań dźwiękowych z relacjami świadków historii.

Wystawa stała została unowocześniona i wzbogacona merytorycznie, w tym również dla osób ze szczególnymi potrzebami. Poprawiliśmy i uatrakcyjniliśmy wystawę co mamy nadzieję przyczyni się do wzmocnienia świadomości i tożsamości historycznej obywateli.

Zadanie zrealizowano w ramach Programu Wspieranie działań muzealnych. Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.