10.07.2017 / Aktualności, Wydawnictwa

Spotkanie autorskie wokół „20 rzeczy o Warszawie”

13 lipca w Lapidarium Muzeum Warszawy o rzeczach warszawskich i kulisach powstawania książki „20 rzeczy o Warszawie” opowiedzą autorki i autorzy opowiadań, które złożyły się na tę wyjątkową antologię.

„20 rzeczy o Warszawie” to 20 wybranych, kluczowych obiektów z wystawy, które stały się inspiracją dla cenionych warszawskich pisarzy, urodzonych w latach 70. i 80.: Justyna BargielskaSylwia ChutnikJacek DehnelMikołaj Łoziński i Maciej Sieńczyk.

Prócz autorów gośćmi spotkania będą również: Dominik Cymer, ilustrator, autor rysunków do książki, Jacek Kołodziejski, fotograf, autor zdjęć rzeczy warszawskich do książki oraz Jarosław Trybuś, zastępca dyrektora Muzeum Warszawy ds. merytorycznych. Spotkanie poprowadzi Anna Dziewit Meller.

Na potrzeby publikacji powstało 20 oryginalnych i nieoczywistych opowieści związanych z Warszawą, w których autorzy odwołują się do historii, opisują rzeczywistość przeżywaną przez młodych ludzi tu i teraz, a niekiedy kreują w pełni fikcyjne światy.

Istotną częścią książki są przykuwające uwagę, współczesne w wyrazie zdjęcia rzeczy warszawskich, autorstwa jednego z najwybitniejszych fotografów młodego pokolenia, Jacka Kołodziejskiego, które zostały umieszczone na perforowanych stronach, dzięki czemu wybrane obrazy można wyrywać niczym ulubione strony z kolorowego magazynu. Towarzyszą im wyrazista grafika i rysunki autorstwa Dominika Cymera, ilustratora i twórcy edukacyjnych kampanii internetowych.

Książka „20 rzeczy o Warszawie” będzie dostępna w sprzedaży od lipca 2017 roku. Pierwszy, specjalny nakład książki trafi do tegorocznych absolwentów warszawskich szkół ponadgimnazjalnych, jako prezent od Prezydent Warszawy.

Co? spotkanie + książka + lemoniada + leżaki + relaks
Kiedy? 13 lipca, godz. 18:00