18.09.2019 / Aktualności

62. festiwal „Warszawska Jesień”

19 września rusza 62. festiwal „Warszawska Jesień”. Tej edycji przyświeca idea „Pneuma – realność poszerzona”, czego rozwinięciem będzie muzyka współczesna wobec doświadczania tajemnicy i nadzwyczajności. Festiwal to ponad 50 festiwalowych wydarzeń, 29 w paśmie głównym, 2 w ramach „Warszawskiej Jesieni Klubowo”, 7 – „Małej Warszawskiej Jesieni” oraz kilkanaście wydarzeń towarzyszących.

Muzeum Warszawy, jako partner Małej Warszawskiej Jesieni, zaprasza na spacer muzyczny z Joanną Freszel i Tomaszem Skweresem „W poszukiwaniu Rzeczydźwięku”.

28 września (sobota), godz. 11.00 i 16.00
W poszukiwaniu Rzeczydźwięku

W ramach Małej Warszawskiej Jesieni zapraszamy na spacer muzyczny Muzeum Warszawy jest pełne niezwykłych eksponatów o bogatych życiorysach, a jednak jest tam…cicho. Czy na pewno? Szaleni poszukiwacze dźwięków: Pani Niebogłos (sopran) i Pan Dźwiękostrzał (wiolonczela) uważają inaczej, dlatego zabiorą nas na ekspedycję po gabinetach muzeum, aby odnaleźć w przedmiotach – strzeżone dotąd jak skarby – ich wspomnienia, dźwięki przeszłości i zagadkowe melodie. Aby wyostrzyć zmysły, każdy zostanie zaopatrzony w słuchopatrzałkę, by lepiej słyszeć i lepiej widzieć to, co na co dzień jest przed nami ukryte. To w drogę!

W spacerze udział wezmą:
Joanna Freszel, sopran
Tomasz Skweres, wiolonczela
Scenariusz: Małgorzata Kazińska
Scenografia: Melania Muras

Mała Warszawska Jesień została zorganizowana w ramach 62. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień.

Partnerem MWJ jest Muzeum Warszawy.

Dla kogo: rodziny z dziećmi
Wstęp: bilety do kupienia online na stronie partnera:
bilety na godz. 11.00

bilety na godz. 16.00