fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Aktualności

19.07.2018 / Aktualności, Centrum Interpretacji Zabytku, Urodziny Starówki

65. Urodziny Starówki!

65. Urodziny Starówki!

22 lipca 1953 roku oddano do użytku pierwsze odbudowane kamienice na Starym Mieście w Warszawie.

W 2018 roku obchodzimy 65. rocznicę tych wydarzeń. W niedzielę, 22 lipca, będziemy świętować Urodziny Starówki. Z tej okazji zapraszamy do lepszego przyjrzenia się staromiejskim kamienicom i wspólnego malowania panoramy Starego Miasta – nasza praca powstanie na 20-metrowym płótnie ustawionym na plaży Rusałka (obok ZOO). Nie musicie zabierać niczego ze sobą – zapewniamy wszystkie potrzebne materiały.

Bezprecedensowa odbudowa Starego Miasta, które uległo zniszczeniom wojennym w około 90%, została doceniona przez świat we wrześniu 1980 roku, kiedy historyczne centrum Warszawy zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Poza malowaniem panoramy warszawskiej Starówki w czasie wydarzenia będzie można bezpłatnie wypożyczyć plecak z notesem i mapą o odbudowie wraz z gadżetami do samodzielnego poznania szczegółów i rozwiązywania zadań!

Harmonogram:

Wspólne malowanie panoramy Starego Miasta: 11.00-13.00
Plecaki z zadaniami można wypożyczać od 10.00 do 17.30

Plaża Rusałka znajduje się przy Wybrzeżu Helskim, nieopodal warszawskiego ZOO, na wysokości ulicy Ratuszowej.