02.03.2022 / Aktualności, Biblioteka Warszawska, Działalność edukacyjna, Edukacja dla rodzin, Korczakianum, Muzeum Drukarstwa

Korczak – warsztaty dla rodzin

Rodzinne warsztaty, podczas których wspólnie będziemy czytać książki Korczaka, jak „Kajtuś czarodziej” czy „Mośki, Joski i Srule”, a następnie działać podczas warsztatów literackich. Wytropimy, jak wyglądała codzienność dzieci w dawnej Warszawie.

Liczymy, że wiele się od siebie wzajemnie nauczymy.

Plakat „Dziecko ma głos” w Muzeum Drukarstwa

Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 8–12 lat

Rodzinna przygoda z twórczością Janusza Korczaka
w Bibliotece Muzeum Warszawy

Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 8–10 lat

Wydarzenia „Roku korczakowskiego” współorganizowane są przez Muzeum Warszawy i Żydowski Instytut Historyczny.