śr., 09.03.2022

Muzeum Warszawy

Badanie twórczości Janusza Korczaka – praca edytorska

Pionierska, pierwsza edycja Dzieł wszystkich Janusza Korczaka, zbierająca jego spuściznę pisarską (edita i inedita) została zakończona na przełomie 2021 i 2022 roku. Ten wieloletni projekt i badawczy, i wydawniczy znacząco poszerzył wiedzę o dorobku oraz biografii Henryka Goldszmita/Janusza Korczaka – ponad połowa zawartości 15 tomów (w 20 woluminach) prezentuje teksty nieznane lub mało znane, a towarzyszy im bogaty aparat edytorski.

Prelegentka: Marta Ciesielska

Prowadząca: Magdalena Pęzińska

Sprawdź wydarzenia „Roku korczakowskiego”.

Wydarzenia „Roku korczakowskiego” współorganizowane są przez Muzeum Warszawy i Żydowski Instytut Historyczny.