03.11.2022 / Aktualności, Kino Syrena, WARSZAWA W BUDOWIE

Jak rowery zmieniają miasta?

14. edycja festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE pod hasłem „Walka o ulice” podejmuje temat miejskiego życia ulicy, dziś prawie zupełnie zdominowanej przez samochody.

Wystawę festiwalową można oglądać od 21 października 2022 roku do 15 stycznia 2023 roku w Muzeum nad Wisłą na Wybrzeżu Kościuszkowskim 22. Szczegółowy plan festiwalu: artmuseum.pl

Program filmowy w Kinie Syrena

Można ograniczać rolę samochodów w mieście na rzecz komunikacji zbiorowej i pieszej, a także rowerowej, która może być bezpieczna i ekologiczna. Przygotowaliśmy wybór filmów poświęconych rowerom i ich użytkownikom w miastach. Pokazy filmowe są bezpłatne.

• 22 listopada (wtorek), godz. 17.00, „Dlaczego właśnie rower?” („Why We Cycle?”, reż. Arne Gielen i Gert Jan Hulster, 2017, Holandia, 57 min) – Twórcy filmu zapraszają rowerzystów i naukowców ze wszystkich środowisk do rozmowy o holenderskiej kulturze rowerowej.
  • 15 grudnia (czwartek), godz. 18.30, „Fietspad Extravaganza”, „Pobocza” – pokaz i spotkanie z Julią Sokolnicką, artystką żyjącą w Amsterdamie, bierze na warsztat ścieżki i drogi rowerowe oraz specyficzną choreografię miejskich, amsterdamskich gestów.
  • 15 stycznia (niedziela) 2023 roku, godz. 17.00, Pokaz filmów krótkometrażowych. Jak rowery zmieniają współczesne miasta? Widzowie wyruszą w filmową podróż do Meksyku, Włoch, Polski i Ukrainy.