07.05.2020 / Akademia Pani Pragi, Aktualności, Kultura online, Muzeum Warszawskiej Pragi

Akademia Pani Pragi – Zagraj z nami w PRAGRĘ!

Oto internetowa wersja naszej, popularnej gry dla dzieci opracowana specjalnie na potrzeby edukacji on-line. Możesz grać indywidualnie, ale najweselej jest grać z rodzicami i rodzeństwem w realu lub rówieśnikami i nauczycielami on-line. Wybierz się w podróż po warszawskiej Pradze!

INSTRUKCJE

Każda lokalizacja jest zaznaczona na mapie Google. Do lokalizacji są przypisane pytanie i zadania. Pytania odnoszą się do wiedzy ogólnej. Czasami trzeba zajrzeć do encyklopedii, by na nie odpowiedzieć, ale zazwyczaj wystarczy intuicja lub pomoc osoby z większym doświadczeniem.

Zadania mają rozbudzić kreatywność. Pozwalają też „oderwać się” od komputera. Dziecko ćwiczy wyobraźnię, umiejętności plastyczne i aktorskie. Zadania można wykonywać w dowolnej kolejności bez limitu czasu. Co tydzień pojawiają się nowe lokalizacje!

W pierwszym tygodniu czekały Was zadania związane  Muzeum Warszawskiej Pragi, Muralem „Wielka Gęś” i pomnikiem kapeli warszawskiej.

W drugim tygodniu odkryliście tajemnice Kina Praha, Kamienicy pod Sowami i pewnego praskiego liceum.

W ostatnim tygodniu wybierzemy się do dwóch praskich świątyń i oczywiście na ikoniczny Bazar Różyckiego.

Tu przeniesiesz się do mapy Google z zadaniami!

W odpowiedzi na duże zainteresowanie PraGrą przygotowaliśmy dla Was złotą edycję. Zobacz archiwalne fotografie i zupełnie nową lokalizację związaną z popularnym terenem zielonym!

Uwaga! Złota edycja jest dostępna tylko dla wyjątkowych znawców Pragi. Aby odblokować specjalną mapę, rozwiąż QUIZ.

Bawcie się dobrze!

Pamiętajcie, że nasza PRAGA stale się rozwija i możecie okrywać nowe miejsce jeszcze przez dłuuuugi czas! Ahoj, przygodo!