27.06.2022 / Aktualności, Muzeum Woli

Alina Scholtz. Pionierka architektury krajobrazu

Wystawa, która została nagrodzona jako Najlepsze wydarzenie architektoniczne 2021 roku, między 24 czerwca a 10 października 2022 roku gości w Instytucie Designu w Kielcach pod zmienionym tytułem „Alina Scholtz. Pionierka architektury krajobrazu”.

Alina Scholtz kierowała Pracownią Zieleni w Biurze Odbudowy Stolicy. Stworzyła założenia parkowe i zieleni otaczające nowe osiedla mieszkaniowe w Warszawie. Jest jedyną kobietą, którą wymienia się w licznych panteonach „ojców-założycieli” polskiej architektury krajobrazu. Dowiedz się więcej o Alinie Scholtz.

W sklepie Muzeum Warszawy kupisz książkę poświęconą Alinie Scholtz.

Zdjęcia: wernisaż wystawy „Alina Scholtz. Pionierka architektury krajobrazu” w Instytucie Designu w Kielcach, fot. Kamila Blaszkiewicz Photo