10.11.2022 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla szkół, Muzeum Warszawskiej Pragi

Bądź eko! Lekcje muzealne towarzyszące wystawie „EkoEksperymentarium”

Lekcja muzealna na wystawie „EkoEksperymentarium” dla różnych grup wiekowych. Zajęcia w trakcie trwania wystawy, do 26 lutego 2023 roku.

Więcej informacji o wystawie „EkoEksperymentarium”.

Wystawa stanowi część projektu EkoEksperymentarium pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska i jest opracowana zgodnie z podstawą programową.

Terminy lekcji: od wtorku do piątku w godzinach 9:00, 10:00, 11:00, 12:00 i 13:00
Czas trwania: 80 minut
Grupy wiekowe: przedszkola, szkoły podstawowe klasy 1-6, możliwość dostosowania oprowadzania również dla starszych grup
Koszt: 250 zł (włącznie z biletami dla grupy i opiekunów).

Rejestracja przez formularz: https://forms.gle/PBABUJsuJ4kHqJHF7

Dostępność: osoby z niepełnosprawnością ruchową, osoby z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim

osoby z niepełnosprawnością ruchu i osoby z niepełnosprawnością intelektualną

Bądź eko!

Odwiedzając wspólnie wystawę „EkoEksperymentarium”, zbudowaną na planie mieszkania, przyjrzymy się zagadnieniom oszczędzania prądu, wody i innych zasobów.

Poprzez świetną zabawę mali i duzi przyswoją sprytne sposoby na to, jak być eko na co dzień. Niektóre z nich zabiorą też ze sobą do domu w postaci wyzwań ekologicznych przygotowanych własnoręcznie na warsztacie wieńczącym zwiedzanie wystawy.

Podstawa programowa

Przedszkole: obszary rozwoju dziecka – fizyczny: 4,5,6,7; emocjonalny: 1,2,3,4,6,7,8; społeczny: 1-9; poznawczy 1-6,9,11,16,18,19

Szkoła podstawowa I-III: obszary rozwoju dziecka – fizyczny: 1-5; emocjonalny: 3,4,6; społeczny: 1-7; poznawczy: 1,2,6,8,11; edukacja polonistyczna: I.1.1, I.1.2, I.1.3, I.1.5, I.2.1, I.2.2, I.2.3, I.2.7, I.2.8; edukacja matematyczna: II.6.1, II.6.2; edukacja społeczna: III.1.1, III.1.2, III.1.5., III.1.10

Szkoła podstawowa IV-VIII: cele kształcenia ogólnego: 1,5,8,11,13; rozwijanie umiejętności: 5,6,7; przyroda: I.6, II.3, II.7, III.7, VII. 1-6; wiedza o społeczeństwie: IX.5; geografia: II.7, III.3, III.4, III.6, III.8

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLLETER

Jeśli chcesz być na bieżąco z ofertą edukacyjną dla szkół, Muzeum Warszawy i oddziałów, zapisz się na newsletter.

Raz w miesiącu dostaniesz informacje o aktualnej ofercie lekcji, warsztatów, spacerów muzealnych, zimowych i letnich programach zajęć, lekcjach towarzyszących wystawom czasowym, a także o materiałach edukacyjnych do pobrania.

Otrzymasz również informacje o szkoleniach, warsztatach i konferencjach dla nauczycieli i nauczycielek.

* wymagane pole
*wymagane pole
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych *
Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych *