17.12.2019 / Aktualności, Kultura online

Bluzka wizytowa marki Herse od podszewki

Premiera książki „Herse. Warszawski dom mody” to okazja do wnikliwego przyjrzenia się ubiorom tej marki zgromadzonym w Muzeum Warszawy.

Bluzka wizytowa z koronkową dekoracją z 1910 roku (MHW 26212) to jeden z siedmiu ubiorów Domu Mody Bogusław Herse znajdujących się w naszych zbiorach.

Na potrzeby publikacji kostiumolożka Anna Nurzyńska-Dziemska dokonała jego rekonstrukcji w formie wykroju na kilku arkuszach papieru.

Szkic poszczególnych warstw i wykończenia bluzki pokazuje kunsztowną konstrukcję złożoną z ponad czterdziestu elementów. W animacji wykorzystano fragmenty rysunkowego studium i fotografie digitalizacyjne ubioru.

Koncepcja: Agnieszka Dąbrowska, Julia Odnous-Pawlińska

Wykrój: Anna Nurzyńska-Dziemska

Fotografie: Adrian Czechowski, Mikołaj Kalina, Michał Matyjaszewski, Andrei Niakrasau

Motion design: Maciej Szymczuk

Producent: Muzeum Warszawy

Więcej o książce „Herse. Warszawski dom mody” na naszej stronie.

Kup książkę „Herse. Warszawski dom mody” w naszym sklepie online i księgarni w Muzeum Warszawy.