fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

24.06.2020 / Aktualności, Centrum Interpretacji Zabytku

BudujeMY! Rocznica odbudowy Warszawy

BudujeMY! Rocznica odbudowy Warszawy

Dokładnie 75 lat temu, już na samym początku 1945 roku, rozpoczęła się odbudowa stolicy. Z tej okazji przygotowaliśmy program wykładów, spacerów, warsztatów i oprowadzania, w na które zapraszamy do Lapidarium Muzeum Warszawy, jak i online.

Dzieje odbudowy Starego Miasta przedstawimy z wielu perspektyw. Zaprosiliśmy historyków i historyków sztuki, architektów krajobrazu, konserwatorów, oraz socjologów do opowiedzenia jak ten temat przejawia się w kulturze.

W lipcu świętujemy 67. urodziny starówki, obchodzone na cześć oddania do użytku pierwszych kamienic na Starym Mieście. W to święto jak co roku zapraszamy na kreatywne zajęcia w plenerze.

We wrześniu tego roku będziemy także świętować 40. rocznicę wpisu procesu odbudowy warszawskiej starówki na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Z tej okazji przedstawimy idee, jakie przyświecają tej międzynarodowej organizacji. Hasło przewodnie UNESCO głosi, że wojny rodzą się w umysłach ludzi i w ich umysłach powinny być zwalczane, dlatego przygotowaliśmy warsztaty wokół tematu budowania relacji, zapobiegania konfliktom w życiu codziennym, rozwoju osobistego oraz ekologii.

Świętujmy ten ważny dla Warszawy rok razem!

Sprawdź program nadchodzących wydarzeń na naszej stronie

Śledź nasze wydarzenia na Facebooku!

Projekt finansuje Urząd m.st. Warszawy.