fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

22.08.2019 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla rodzin

Dla rodzin z dziećmi do 5 lat

Dla rodzin z dziećmi do 5 lat

Dzieci to wymagający uczestnicy. Potrzebują aktywności i uwagi. Specjalnie dla nich Muzeum Warszawy przygotowało zajęcia twórcze i edukacyjne. Pełne eksperymentów i dobrej zabawy. Zrozumiałe i rozwijające. Zapraszamy całe rodziny do spędzenia czasu razem z nami.

W tej zakładce znajdziesz:

 • Twórcza RZECZYwistość – warsztaty rodzinne
 • Poszukiwacze rzeczy – zwiedzanie z zadaniami

 

Twórcza RZECZYwistość – warsztaty rodzinne

Tu poznajemy i badamy wybrane rzeczy z kolekcji Muzeum. Przez ćwiczenia i zabawy, zagadki i pytania zachęcamy do tworzenia.

Dopasowujemy zajęcia do naturalnych potrzeb dziecka – eksperymentowania i fantazji. Mamy dla Was nietypowe narzędzia i pokazujemy ciekawe techniki plastyczne. Z tych zajęć wszyscy wychodzą zainspirowani!

DLA KOGO: dla rodzin z dziećmi w wieku 2,55 lat
CZAS TRWANIA: maksymalnie 60 minut
WSTĘP: 10 zł/dziecko (dorosły opiekun: wstęp wolny) | kup bilet
MIEJSCE SPOTKANIA: kasy w kamienicy nr 42
TERMINY:

 • 28 września (sobota), godz. 10.00, 12.00 i 15.00 | kup bilet
  Słonie i słoneczniki
  Muzeum pełne jest roślin malowanych i rzeźbionych. Przemierzając muzealne gabinety można napotkać różne zwierzęta. Co by było, gdyby miasto całkiem zarosło drzewami, kwiatami lub winoroślą, a wśród gąszczu zieleni mieszkaliby ludzie i zwierzęta? Zapraszamy ciekawych świata przedszkolaków do twórczej zabawy w Muzeum Warszawy!
 • 26 października (sobota), godz. 10.00, 12.00 i 15.00 | kup bilet
  Siłacz
  Co daje nam siłę? Czy wszyscy mamy jej tyle samo? Podczas zabawy zastanowimy się, jaki jest i czego może dokonać prawdziwy siłacz. Nie będziemy dźwigać ciężarów, ale zbadamy różne przedmioty pod kątem ich kształtu oraz wagi. Nie zabraknie też czasu na spróbowanie sił w roli rzeźbiarza.
 • 23 listopada (sobota), godz. 10.00, 12.00 i 15.00 | kup bilet
  Portretowa pamięciówka
  Dlaczego ludzie się portretują? Co sprawia, że portret jest udany? Na zajęciach dowiemy się, jak wykadrować obraz, by dobrze przedstawiał daną osobę. Zastanowimy się, co wyrażają różne pozy i mimika. Przy pomocy szkła powiększającego rozwiążemy też mini zagadki pamięciowe.
 • 8 grudnia (niedziela), godz. 10.00, 12.00 i 15.00 | kup bilet
  Opakowanie szyte na miarę
  Kolorowe wstążki, papiery, kokardki – czego jeszcze można użyć, by zapakować prezent? Zajrzymy do tajemniczych pudełek i sprawdzimy, jakie mogą skrywać przedmioty. Sami również zaprojektujemy oryginalne torebki i pudełeczka. Zachęcamy do przyniesienia ze sobą rzeczy, które wkrótce znajdą się pod choinką – razem przygotujemy opakowania szyte na miarę!

 

Poszukiwacze rzeczy – zwiedzanie z zadaniami

Poszukiwacze rzeczy to aktywne rodzinne zwiedzanie, podczas którego poznacie wystawę poprzez rozwiązywanie zadań!

Przyjdź do Muzeum Warszawy o dowolnej porze między godziną 11.00 a 14.00. W tym czasie będzie na Ciebie czekał edukator, który przydzieli Ci zadania do samodzielnego wykonania w muzealnych gabinetach. Jeśli chcesz, możesz także podjąć się zadania plastycznego! Wśród zadań każdy znajdzie coś dla siebie i pozna historie kryjące się za, z pozoru zwykłymi, rzeczami warszawskimi.

DLA KOGO: dla rodzin z dziećmi w wieku 4–12 lat
WSTĘP: z biletem na dany dzień
MIEJSCE SPOTKANIA: informacja w kasie w dniu zajęć
TERMINY: pierwsza niedziela miesiąca, godz. 11.00–14.00

 • 6 października
 • 3 listopada
 • 1 grudnia