16.05.2022 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla dorosłych i młodzieży, Edukacja dla rodzin, Muzeum Farmacji

Do apteki – nie tylko po zdrowie

Poznajcie świat farmacji z nieznanej strony.

„Do apteki – nie tylko po zdrowie” to fascynująca wędrówka po zapomnianym świecie słodyczy, ziół, korzeni oraz leczniczych aromatów.

Na spotkaniach wspólnie wykonamy pachnące kadzidła, utrzemy różany cukier, przygotujemy własną mieszankę przypraw, a także przyrządzimy stare formy leków. Dowiemy się, co łasuch mógł nabyć u aptekarza oraz które żywice i zioła wykorzystywano do oczyszczania pomieszczeń.

Warsztaty poprowadzą pasjonatki historii: Agnieszka Kuś – interpretatorka dziedzictwa kulinarnego, edukatorka i vlogerka oraz Małgorzata Ruszkowska – dziennikarka, zielarka i autorka książek kulinarnych.

Zapraszamy nie tylko łasuchów i smakoszów! 🙂

Warsztaty dla rodzin z dziećmi:

Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 9-12 lat
Maksymalna liczba uczestników: 15 osób
Wstęp: 10 zł/dziecko, opiekun bezpłatnie
Miejsce spotkania: Muzeum Farmacji ul. Piwna 31/33

Bilety dostępne w sprzedaży na 2 tygodnie przed wydarzeniem.

Warsztaty dla osób dorosłych:

Również dla młodzieży i dzieci powyżej 12 r.ż.

Dla kogo: osoby dorosłe oraz młodzież i dzieci pow. 12 r. ż.
Maksymalna liczba uczestników: 12 osób
Wstęp: 10 zł/osoba
Miejsce spotkania: Muzeum Farmacji, ulica Piwna 31/33

Bilety dostępne w sprzedaży na 2 tygodnie przed wydarzeniem.

Warsztaty botaniczno-farmaceutyczne

Polecamy Wam również warsztaty, które odbywają się w dwóch miejscach – w Ogrodzie Botanicznym UW i w Muzeum Farmacji. W ich trakcie przespacerujecie się po szklarniach Ogrodu Botanicznego, a następnie stworzycie ochronny krem w Muzeum Farmacji.

Szczegółowe informacje: