23.06.2020 / Aktualności, Działalność edukacyjna

Drugie spotkanie online liderek i liderów edukacji muzealnej

Zarządzasz zespołem edukacyjnym lub projektowym?  Zastanawiasz się nad działaniami edukacyjnymi online – nad ich obecnym kształtem i przyszłością, nad współpracą z nauczycielami i szkołami oraz sposobami planowania oferty edukacyjnej w sytuacji stale zmieniającej się rzeczywistości? Pracujesz w mniejszym muzeum lub oddziale większej instytucji?

Muzeum Warszawy, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. Antoniego hr. Ostrowskiego wraz z Forum Edukatorów Muzealnych zapraszają na drugie spotkanie cyklu, adresowanego do osób zarządzających działaniami, zespołami edukacyjnymi w muzeach i instytucjach kultury. Zachęcamy do udziału w spotkaniu, podczas którego będzie możliwość zaprezentowania własnych doświadczeń, podzielenia się nimi i rozmowy w gronie liderek i liderów edukacji muzealnej.

Spotkanie w formule online odbędzie się 1 lipca 2020 roku w godz. 10.00 – 13.00 na platformie Zoom.

Na tym spotkaniu, w odróżnieniu od poprzedniego, chcemy dać każdemu szansę na wypowiedzenie się. Dlatego prosimy wszystkich o przygotowanie krótkich, 4 minutowych wystąpień w kontekście tematów podejmowanych w ramach poszczególnych paneli. Forma wypowiedzi pozostaje w gestii prelegentów (prezentacja nie jest konieczna, jeżeli jednak chcielibyście ją pokazać, prosimy o maks. 5 slajdów).

Partnerami spotkania są: Europejskie Centrum Solidarności, Muzeum w Tarnowskich Górach, Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Program spotkania:

10.00 – Powitanie i wprowadzenie do spotkania.

Prezentacja Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. Antoniego hr. Ostrowskiego, Dorota Bill-Skorupa

10.30 – 12.30 (z przerwą ) panele w grupach tematycznych

• Współpraca z nauczycielami, szkołami w obecnej sytuacji niepewnych rokowań – prowadzą: Bożena Pysiewicz, koordynatorka Muzealnego Centrum Edukacji Szkolnej w Muzeum Narodowym w Warszawie i Barbara Czepik, nauczyciel dyplomowany w zakresie historia i WOS, wieloletni doradca metodyczny m.st. Warszawy
  • Jak zachować na stałe efekty wypracowane podczas pandemii po jej ustaniu? – prowadzą: Barbara Gołębiowska, kierowniczka Działu Edukacji w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku; Agnieszka Piórkowska, kierowniczka Działu Projektów Edukacyjnych Europejskiego Centrum Solidarności
  • Edukacja online a misja muzeów – prowadzi: Piotr Górajec, zastępca dyrektora Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
  • Znaleźć klucz – obawy, wyzwania i szanse związane z wdrażaniem edukacji online w małych muzeach lub muzeach wielooddziałowych. Prowadzą: Dorota Bill-Skorupa, dyrektorka Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. Antoniego hr. Ostrowskiego i  Beata Kiszel,  dyrektorka Muzeum w Tarnowskich Górach

12.30 – 13.00 – Podsumowanie spotkania

W związku z ograniczeniami platformy Zoom, liczba miejsc na spotkaniu wynosi  80. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Zapraszamy do wypełnienia formularza. Czekamy na Wasze zgłoszenia do 25 czerwca, do godziny 14.00.

Formularz zapisu