fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

10.03.2022 / Aktualności, Muzeum Warszawskiej Pragi

Dzień Jamnika

Dzień Jamnika

Mieszkańcy Warszawy oraz wielu innych polskich miast i miejscowości czynnie pomagają rodzinom z Ukrainy. Wasza pomoc jest nieoceniona!

Akcję na Dzień Jamnika planowaliśmy z wyprzedzeniem, angażując się w pomoc dla Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie pod Legionowem. Ostatnie wydarzenia mobilizują nas do pomocy w wielu pilnych i ważnych obszarach, ale liczymy na Waszą pomoc i przy tej akcji.

Zbiórka darów dla schroniska

Zbiórka odbędzie się w dniach od 24 do 26 marca w godzinach otwarcia Muzeum Warszawskiej Pragi.

24 marca (czwartek), 11:00-20:00
25 marca (piątek), 11:00-18:00
26 marca (sobota), 11:00-20:00

Zbieramy artykuły najpilniejszej potrzeby:

  • mokrą i suchą karmę dla psów,
  • karmę dla kotów,
  • worki ze żwirkiem dla kotów,
  • czyste koce i legowiska.

Zebrane w zbiórce artykuły przekażemy do schroniska 4 kwietnia w Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt.

Wydarzenia z okazji Dnia Jamnika

W podziękowaniu zapraszamy czworonogów i ich dwunożnych właścicieli 24 marca (czwartek) do udziału w bezpłatnych oprowadzaniach po wystawie „Rzeczy do zabawy. Edward Manitius i jego wytwórnia”.

Akcję Dzień Jamnika zakończymy 26 marca (sobota) oprowadzaniami połączonymi z warsztatami. Będziemy tworzyć zabawki-szarpaki dla pupili i podopiecznych Schroniska.

Pomiędzy 11:00 a 14:00 podczas warsztatów będzie można stworzyć szarpaki, zabawki dla piesków.

Jamnik, zabawka-opakowanie wykonane w wytwórni Edwarda Manitiusa w latach 1926–1939, zb. Muzeum Warszawy, fot. A. Czechowski, A. Niakrasau

Na wystawie dostrzeżecie czerwonego jamnika, który zainspirował nas do realizacji tego wydarzenia.

Liczymy na Was i Waszą obecność!

Szczegóły dot. akcji: Karolina Jusińska – koordynatorka wydarzeń towarzyszących do wystawy „Rzeczy do zabawy. Edward Manitius i jego wytwórnia”, e-mail: karolina.jusinska@muzeumwarszawy.pl, tel. 22 518 34 16