28.02.2022 / Aktualności, Muzeum Drukarstwa, Muzeum Warszawskiej Pragi, Wydawnictwa

Dzień Kobiet w Muzeum Warszawy

Bezpłatny wstęp do Muzeum Warszawy w dniach:

• 5 marca (sobota), godz. 11:00-20:00,
  • 6 marca (niedziela), godz. 11:00-18:00,
  • 8 marca (wtorek), godz. 11:00-18:00.

Nie dotyczy oprowadzań i innych wydarzeń.

W tym czasie zobaczysz wystawy:

Gildia” – opowieść artystki Olgi Micińskiej o jeszcze nieistniejącej gildii stolarek i ciesielek – kobiet pracujących w drewnie,

Niewidoczne. Historie warszawskich służących” – o zapomnianej historii kobiet i roli pracy domowej,

Pałac” – interwencja artystyczna Diany Lelonek,

Rzeczy warszawskie” – wystawa główna Muzeum Warszawy.

Zniżka 15% na kupno książek

Spraw komuś przyjemność i kup książkę o niezwykłych kobietach:

Promocja obowiązuje od 1 do 8 marca we wszystkich sklepach (w Muzeum Warszawy, Muzeum Warszawskiej Pragi i Muzeum Woli) oraz online.

Muzeum Drukarstwa zaprasza na:

warsztaty graficzne, podczas których wykonasz techniką linorytniczą grafikę. Własnoręcznie odbijesz ją na papierze przy pomocy zabytkowej prasy drukarskiej i zabierzesz ze sobą.

Warsztaty odbędą się 5 marca (sobota) w godzinach 11:00-16:00. Warsztaty mają charakter ciągły. Można dołączyć w dowolnym momencie w ramach limitu ilości miejsc.

Więcej informacji.

Muzeum Warszawskiej Pragi zaprasza na:

inspirujące spotkanie z Mariką Krajniewską.

Marika Krajniewska angażuje się w działania przeciw uprzedzeniom opartym na krzywdzących stereotypach. Pamiętając o swoim pochodzeniu stara się łączyć a nie dzielić: kraje, narody, kultury.

Spotkanie odbędzie się 8 marca (wtorek) o godz. 18:00 na Facebooku Muzeum Warszawskiej Pragi.

Więcej informacji.