27.02.2020 / Aktualności, Muzeum Drukarstwa

Dzień Wolnej Sztuki w Muzeum Drukarstwa

25 kwietnia (sobota)
godz. 10.00-16.00

Zapraszamy  do wspólnego świętowania z Muzeum Drukarstwa Dnia Wolnej Sztuki, który w roku 2020 odbywa się pod hasłem „Szczęście” oraz Międzynarodowego Dnia Książki.

Punktem wyjścia do rozważań o „szczęściu” będzie wiersz Taniec zbójnicki Jana Kasprowicza, widzianym z perspektywy zbójników. Dla nas samych zaś poczucie szczęścia daje możliwość wzięcia do ręki książki. Czytanie niezwykłego wiersza, oglądania przepięknych drzeworytów Władysława Skoczylasa, podziwiania perfekcyjnie wydanej przez Jakuba Mortkowicza książki.

Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich to okazja do przypomnienia o setnej rocznicy otwarcia w gmachu Hotelu Europejskiego firmowej księgarni wydawnictwa Trzaska, Evert i Michalski. W Muzeum można będzie obejrzeć luksusowo wydane, opatrzone sygnetem z mityczną Europą, tomy encyklopedii, słowników, leksykonów wydanych przez TEM.

Obu wydarzeniom będą towarzyszyły warsztaty graficzne z barwienia papieru (marmurkowanie) oraz warsztaty linorytnicze. Warsztaty odbywać się będę w godzinach otwarcia Muzeum.

Wstęp na warsztaty w cenie biletu wstępu do Muzeum: kup bilet (1/2 zł)