fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Aktualności

20.04.2019 / Aktualności, Muzeum Drukarstwa

Dzień Wolnej Sztuki

Dzień Wolnej Sztuki

Wystawa główna w siedzibie na Rynku Starego Miasta to 7 352 rzeczy warszawskich ułożonych w 21 gabinetach tematycznych, na 5 piętrach 11 zmodernizowanych i połączonych kamienic. Sporo? Czy trzeba zobaczyć je wszystkie?

W Dniu Wolnej Sztuki zapraszamy do zwiedzania wystawy w trybie slow. Chodzi o skupienie się na wybranych rzeczach, wsłuchanie się w ich historie. Nie musisz zobaczyć wszystkiego. Ważne, żeby się zatrzymać i przeżyć wystawę na nowo.

27 kwietnia o godzinie 12.00 zobaczymy:

  • akwarelę „Do Ludki (Stary zalotnik)” Franciszka Kostrzewskiego z 1906 roku w Gabinecie Widoków Warszawy;
  • księgozbiór w Gabinecie Gocla;
  • puchar z połowy XIX wieku z dedykacją dla Róży i Leopolda Kronenbergów z okazji 15. rocznicy ślubu w Gabinecie Sreber i Platerów;
  • „Matrymonium”, plakietę autorstwa Magdaleny Dobruckiej z 2012 roku w Gabinecie Medali;
  • pudełko firmowe cukierni Lukullus z grafiką Bożki Rydlewskiej z 2015 roku w Gabinecie Opakowań Firm Warszawskich;
  • fotografię pocztówkową z lat 30. XX wieku z Elną Gisdedt, primadonną warszawskiej operetki.

Po godzinnym zwiedzaniu spotkamy się, by porozmawiać o swoich wrażeniach, podzielić się opiniami i odczuciami. Zapraszamy do siedziby głównej na Rynku Starego Miasta!

Wsłuchaj się w historie rzeczy warszawskich!

*

Dzień Wolnej Sztuki oraz Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Muzeum Drukarstwa

W Dniu Wolnej Sztuki i z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w Muzeum Drukarstwa będzie można dokładnie obejrzeć najciekawsze oprawy książkowe z naszych zbiorów. O szczegółach i tajemnicach pracy introligatora na przykładzie przedstawionych obiektów opowie dr Elżbieta Pokorzyńska, która ma tytuł mistrza introligatorskiego.

Więcej informacji