19.11.2019 / Aktualności, Kino Syrena

Syrena Maurycego Gomulickiego

Elegancka i przyciągająca spojrzenia!

Neon z wizerunkiem modernistycznej syreny, który zaprojektował warszawski artysta Maurycy Gomulicki, zawisł w holu przy Kinie Syrena. Artysta inspirował się dekoracją porcelanowej patery wykonaną w 1968 roku przez Jana Ciasia.

Neon powstał w znanej warszawskiej pracowni Hanak Reklamy Wizualne. Kontynuującej tradycje przedsiębiorstwa Reklama, które jako pierwsze po wojnie zajęło się szeroko pojętą informacją wizualną.

O autorze projektu:

Maurycy Gomulicki, ur. 1969, mieszka i pracuje w Warszawie i Mexico City. Studiował na Wydziale Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, Universitat de Barcelna, w Nuova Accademia di Belle Arti w Mediolanie oraz w Centro Multimedia del Centro Nacional de las Artes w Meksyku.

Wszechstronny artysta, projektant, fotograf, kolekcjoner i antropolog kultury popularnej. Działa za pośrednictwem takich mediów jak fotografia, rzeźba, video, instalacja, grafika i ilustracja.

Jego obiekty często pokazywane są w przestrzeni publicznej. Gomulicki w swoich pracach podejmuje dialog z pop-kulturą, erotyką i fetyszem. Zaciera granice między kulturą niską i wysoką.

Prace Maurycego Gomulickiego znajdują się w kolekcjach Muzeum Narodowego w Warszawie, Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki, CSW Zamek Ujazdowski, Muzeum Narodowego w Szczecinie, Kolekcji Fundacji Sztuki Polskiej ING, Fundacji Rodziny Staraków, Galerii Bunkier Sztuki (Kraków), Galerii Arsenał (Białystok), Kolekcji Alter Art (Gdynia), Warmińsko-Mazurskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych (Olsztyn).