fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

21.05.2021 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Kultura online

O parkach i ekologii w Warszawie

O parkach i ekologii w Warszawie

Piknik Naukowy to jedna z najpopularniejszych imprez odwiedzanych przez warszawiaków i warszawianki. W tym roku odbyła się trochę inaczej – online. Po złożeniu wirtualnych namiotów oba filmy pozostawiamy dostępne dla Was na naszej stronie

Klimatyczne parki Warszawy

Z filmu dowiemy się dlaczego i w jaki sposób powstawały warszawskie parki i ogrody. Jak zmieniły się na przestrzeni lat, jakie funkcje pełnią obecnie oraz jakie jest ich znaczenie dla klimatu w mieście. 

Działania ekologiczne w mieście

Podczas warsztatu przyjrzymy się aktywnościom, które możemy podejmować w mieście by zmniejszyć swój wpływ na środowisko. Dowiemy się czym jest jadłodzielnia, dlaczego warto segregować śmieci, z jakich środków transportu korzystać w mieście by być jak najbardziej ekologicznym oraz czy w Warszawie można pić wodę z kranu. 

Zadania do wykonania z trakcie trwania filmu