fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

23.11.2021 / Aktualności, Muzeum Woli

FINISAŻ „Więcej zieleni! Projekty Aliny Scholtz”

FINISAŻ „Więcej zieleni! Projekty Aliny Scholtz”

Ostatni dzień wystawy „Więcej zieleni! Projekty Aliny Scholtz” i ostatnia szansa na jej zobaczenie podczas finisażu.

Program finisażu 28 listopada:

Oprowadzania po wystawie z całym zespołem kuratorsko-badawczym | godz. 13:00

Ewa Perlińska-Kobierzyńska opowie o projekcie odbudowy stolicy, Cmentarzu Powstańców i ogrodzie Saskim. Klara Czerniewska-Andryszczyk opowie o projektach przestrzeni dla Dzieci. Centrala (Małgorzata Kuciewicz i Simone De Iacobis) opowiedzą o znaczeniu wody w projektach Aliny Scholtz. Natalia Budnik opowie o zieleni jako dynamicznym budulcu architektury krajobrazu.

Pokaz specjalny zdjęć i archiwaliów z prywatnych zbiorów Aliny Scholtz z wizyt studyjnych w Chinach i Korei na przełomie lat 50/60. XX wieku z komentarzem kuratorskim. | godz. 15:00

Występ Chóru Klimatycznego | godz. 16:00

Usłyszycie utwór „Bardziej” autorstwa Aleksandry Gryki i Moniki Sadkowskiej – myśli mieszkańców miasta, ich ekologiczny niepokój, miłość do życia i nadzieję na wspólną dobrą przyszłość ludzi i przyrody.

Karaoke dla Klimatu | godz. 17:00

Kolektyw Łaski czyli Julia Golachowska, Jagoda Kwiatkowska, Anna Shimomura piosenki o nieszczęśliwej miłości przerobiły na ekologiczne manifesty, umożliwiające wszystkim martwiącym się o stan Ziemi wyśpiewanie gniewu i niepewności.

Wejściówka na wydarzenia w cenie biletu na wystawę 5/7 zł

Wystawa otwarta do 20:00!

W listopadzie odbędzie się również wykład online „Nieintencjonalny krajobraz (po)wojennej Warszawy. Między zniszczeniem a odbudową”.


Chór i Karaoke gościmy w ramach Grupy Dekonstrukcyjnej poszerzającej program Muzeum Woli o działania performatywne.

Zdjęcia: Tomasz Kaczor