fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

21.06.2023 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla dorosłych i młodzieży, Muzeum Woli

FINISAŻ: Żegnaj, Kim!

FINISAŻ: Żegnaj, Kim!

W trakcie trwania wystawy „Kim Lee. Królowa Warszawy” poznaliśmy Kim Lee i jej przyjaciół. Podobnie jak Andy Nguyen wcielaliśmy się w różne postacie, przebieraliśmy się i przerabialiśmy stroje, tworzyliśmy dodatki i akcesoria do naszych kostiumów, a także poszliśmy razem na Paradę Równości.

Przed nami ostatni miesiąc z najsłynniejszą warszawską drag queen!

Wystawa potrwa jeszcze tylko do 30 lipca.

Tęczowa Warszawa przed Kim Lee

Wykład Krzysztofa Tomasika 6 lipca w czwartek o godz. 18:00.

Cofniemy się do Warszawy z czasów sprzed działalności Kim Lee, do momentu wybuchu aktywności mniejszości seksualnych i płciowych, który umożliwiły przemiany 1989 roku. Dowiedz się więcej i pobierz bezpłatny bilet.

Pokaz filmów o Kim Lee

15 lipca w sobotę o godz. 17:00 obejrzymy filmy „Jednorożec” i „Pomiędzy” Marty Bogdańskiej i Mayi Teryaki oraz „Świat Kim” Pauliny Witek-Młynarskiej, a potem spotkamy się z autorkami tych filmów. Dowiedz się więcej i pobierz bezpłatny bilet.

Kadr z filmu „Jednorożec” Marty Bogdańskiej i Mayi Teryaki

Ostatnie oprowadzania po wystawie odbędą się 20 lipca w czwartek o godz. 18:00 oraz 27 lipca w czwartek o godz. 18:00 z kuratorką wystawy Magdą Staroszczyk.

Warsztaty dragkingowe

Dwuetapowe bezpłatne warsztaty dragkingowe prowadzone przez drag osoby z Brokatowej Wstęgi Mobiusa. 29 lipca w sobotę o godz. 11:00 stworzymy kostiumy, makijaż sceniczny, przyprawimy sobie wąsy, a o 15:00 zrobimy rekwizyty, zbudujemy sceniczny numer i damy pokaz swoich umiejętności. Dowiedz się więcej i pobierz bezpłatne bilety.

Brokatowa Wstęga Mobiusa, fot. Iwona Ogrodzka

Ostatnia niedziela!

30 lipca w niedzielę o godz. 17:00 spotykamy się na Queerowym MigrSlamie (dowiedz się więcej), a później o godz. 19:00 będziemy się bawić na koncercie połączonym z DJ setem, duetu KA. & Bumi Phillips, który powstał w oparciu o wybrane utwory z repertuaru Kim Lee. Dowiedz się więcej i pobierz bezpłatny bilet.

Nie zapomnijcie zabrać ze sobą tęczowych wachlarzy!


„Otwarta historia. W stronę muzeów wielonarracyjnych” to projekt wsparty finansowo przez Biuro Kultury m.st. Warszawy w ramach Funduszu Instytucji Kultury, towarzyszący wystawie „Kim Lee. Królowa Warszawy”, realizowanej w Muzeum Woli od lutego do lipca 2023 roku.

Dzięki wsparciu m.st. Warszawy zorganizowaliśmy liczne wydarzenia: wykłady, warsztaty, spotkania, szkolenia i warsztaty dla nauczycielek i nauczycieli oraz młodzieży. Dowiedz się więcej.