19.06.2020 / Aktualności, Kultura online

Fotografia Karola Beyera i dagerotypia

Z cyklu: Okiem kuratora Muzeum Warszawy.

W nowym odcinku kuratorka Ewa Nowak-Mitura z Działu Opracowania Zbiorów opowiada o zdjęciu wykonanym w jednej z najstarszych technik fotograficznych – dagerotypii. Dowiedz się jak dagerotyp trafił do Polski i poznaj losy Karola Beyera – jednego z pierwszych polskich fotografów.

Fotografia: Karol Beyer, Portret Józefa Hauszylda, Warszawa ok. 1845, fotografia, dagerotyp, szkło, płytka miedziana, karton, AF 30819