25.09.2019 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla dorosłych i młodzieży, Edukacja dla rodzin

Gabinet Pocztówek zaprasza – zwiedzaj i rysuj z nami

W październiku szczególnie zachęcamy Was do zwiedzania Gabinetu Pocztówek. Mamy aż dwie okazje. 9 października to Światowy Dzień Poczty, zaś 18 października świętujemy Dzień Poczty Polskiej i Listonosza. Zapraszamy na specjalne oprowadzanie kuratorskie oraz warsztaty rysunkowe, których motywem przewodnim będą warszawskie pocztówki.

Oprowadzanie kuratorskie po Gabinecie Pocztówek

13 października (niedziela) o godz. 10.00 i 12.00

Szczególne miejsce w Gabinecie zajmują pocztówki z Warszawy, np. ta z pomnikiem Mikołaja Kopernika i pałacem Karasia, z ulicą Wierzbową, Warszawą w malarstwie Jadwigi Bagieńskiej oraz karta przedstawiająca Dworzec Kaliski.

Zobaczymy też pocztówkę z ciekawym stemplem z Międzynarodowego Turnieju Lotniczego Challenge 1934, fotografie pocztówkowe z 1939 roku, ciekawe winiety wydawców pocztówek, pocztówki z wizerunkami Józefa Redo, Juliusza Osterwy, Poli Negri i wiele innych. To też okazja, by zobaczyć kartę z fotografią na jedwabiu.

Oprowadzanie prowadzi kuratorka Gabinetu Pocztówek Elżbieta Kamińska.

Dla kogo: bez ograniczeń wiekowych
Czas trwania: 60 min.
Wstęp: 5 zł | kup bilet

RODZINNE RYSOWANIE – WARSZTATY. Temat Pocztówki

5 października (sobota), godz. 11.00-12.30

Twórcza zabawa dla całej rodziny! Nie musisz być mistrzem rysunku, wystarczą chęci i gotowość podjęcia nowych wyzwań. Na zajęciach w kameralnej atmosferze ćwiczymy uważną obserwację oraz poznajemy techniki rysunkowe.

Naszymi modelami tym razem będą pocztówki. Na zajęciach zachęcamy opiekunów do wspólnego udziału, bo rysować może każdy.

Zapewniamy podstawowe materiały plastyczne (można przynieść własne). Dodatkowo w księgarni muzealnej możesz zakupić stylowy szkicownik oraz zestaw ołówków.

Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 6–12 lat
Czas trwania: 60 minut
Wstęp: 10 zł/dziecko (dorosły opiekun: wstęp wolny) | kup bilet
SZKICOWNIK WARSZAWSKI. Temat – Pocztówki

5 października (sobota), godz. 16.00-17.30

Czy rysować każdy może? Oczywiście. Spróbuj i poczuj zalety zajęć z rysunku: odprężenie, lepszą koncentrację, uważność. Na spotkaniach uczymy się obserwacji przedmiotu, skupienia na jego detalach oraz ćwiczymy różne techniki rysunkowe. Inspiracją najbliższych zajęć będą pocztówki warszawskie.
Zajęcia odbywają się na wystawie głównej „Rzeczy warszawskie”, tym razem w Gabinecie Pocztówek.
Uczestnicy otrzymują podstawowe materiały plastyczne (można przynieść własne). Dodatkowo w księgarni muzealnej można zakupić stylowy szkicownik oraz zestaw ołówków.

Dla kogo: dla młodzieży i dorosłych
Czas trwania: 90 minut
Wstęp: 10 zł | kup bilet