08.08.2023 / Aktualności, Muzeum Warszawskiej Pragi, nagrody i wyróżnienia

Głosowanie na inicjatywy dla dzieci!

Mnóstwo fantastycznych inicjatyw otrzymało w tym roku nominację do nagrody Słoneczniki. Wśród nich warsztaty „Warszawiacy przy pracy” i „Muzeum dla maluchów” w Muzeum Warszawskiej Pragi. Warsztaty zostały nominowane w takich kategoriach jak Język, Ruch i Sztuki wizualne.

Wszystkie nominacje można sprawdzić na stronie nagrody: sloneczniki.czasdzieci.pl, a głosować na nie można przez wypełnienie formularza: sloneczniki.czasdzieci.pl/ankieta

Muzeum dla maluchów

„Muzeum dla maluchów” to warsztaty rodzinne dla najmłodszych odbiorców w wieku 1–6 lat. Każde zajęcia składają się z dwóch części – pierwsza część to zapoznanie z wystawą, druga to animacje i zabawy, na których zakończenie powstaje pamiątkowa praca plastyczna.

Najbliższe warsztaty odbędą się 20 sierpnia (niedziela), kolejne we wrześniu, październiku, listopadzie i grudniu. Sprawdź harmonogram i szczegóły.

Warszawiacy przy pracy

grafika niebieska, biały napis na środku warsztaty rodzinne, poniżej czarny napis warszawiacy przy pracy, po lewej i prawej dłonie, na górze nożyczki, na dole klucz płasko-oczkowy

Warsztaty rodzinne o różnych dawnych i obecnych zawodach, a także o związanych z nimi wyzwaniach, sukcesach i trudnościach.

Warsztaty odbywały się w soboty w Muzeum Warszawy i jego oddziałach, dzięki czemu zawód pomocnika i pomocniczki aptekarza uczestnicy poznali w Muzeum Farmacji, czyli we wnętrzu dawnej apteki, profesję introligatora i introligatorki oraz linorytnika w Muzeum Drukarstwa w otoczeniu zabytkowych maszyn drukarskich.