12.09.2022 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla rodzin, Warszawa w kolekcji fotografii współczesnej

Góry dla Warszawy – warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 12+ lat

Warsztaty rodzinne inspirowane pracami Jana Dziaczkowskiego, podczas których uczestnicy wykonają własne kolaże.

Zaczniemy od uporządkowania podróżniczych skojarzeń, które przywołują prace artysty: pocztówki, góry, morze, palmy.

Następnie zastanowimy się, co z wakacyjnego krajobrazu chcielibyśmy przenieść do Warszawy i wykorzystując widoki stolicy ze zbiorów Muzeów Warszawy skomponujemy wymyślone, fantazyjne miejskie pejzaże.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 12+ lat

Miejsce spotkania: Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42

Żeby wziąć udział w wydarzeniu należy pobrać bezpłatny bilet (jeden bilet uprawnia do udziału jedno dziecko i jednego opiekuna). Warsztaty odbywają się w ramach Warszawskich Dniach Rodzinnych organizowanych przez Fundację Zwalcz Nudę.

Ilustracja główna: Bez tytułu, z cyklu „Góry dla Warszawy”, Jan Dziaczkowski, między 2009 a 2011, Warszawa, zbiory Muzeum Warszawy

Więcej prac Jana Dziaczkowskiego na portalu Kolekcje Muzeum Warszawy.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Nazwa zadania: Rozwój kolekcji sztuki współczesnej Muzeum Warszawy, 2022 r.