08.12.2022 / Aktualności, Katalogi wystaw, nagrody i wyróżnienia, Wydawnictwa

„Grażyna Hase. Zawsze w modzie” Muzealną Książką Roku

25 listopada 2022 roku na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczystość ogłoszenia laureatów I konkursu „Muzealna Książka Roku”, którego organizatorem jest Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.

Książka „Grażyna Hase. Zawsze w modzie” pod redakcją Agnieszki Dąbrowskiej otrzymała nagrodę w kategorii katalogi wystaw oraz nagrodę za najlepiej wydaną edytorsko książkę ex aequo z publikacją „Hokusai. Wędrując… Drzeworyty japońskie z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie” Beaty Romanowicz wydaną przez Muzeum Narodowe w Krakowie.

Wyróżnienie w kategorii wydawnictwa edukacyjne otrzymała książka pod redakcją Aleksandry Sołtan-Lipskiej „Zielone ścieżki. Wokół Izby Pamięci na Woli”.

Obie książki są dostępne w sprzedaży online w sklepie Muzeum Warszawy.

Zdjęcie. Rozłożona książka „Zielone ścieżki. Wokół Izby Pamięci na Woli”. Po lewej napis 38 Cerkiew św. Jana Klimaka, a pod nim tekst na pół strony. Po prawej zdjęcie cerkwii. W odcieniach zieleni.