04.11.2020 / Aktualności, nagrody i wyróżnienia, Wydawnictwa

„Herse. Warszawski dom mody” najpiękniejszą książką 2019 roku

Nasza publikacja „Herse. Warszawski dom mody” Agnieszki Dąbrowskiej została wyróżniona w 60. Konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. Otrzymała wyróżnienie dla Najpiękniejszej Książki Roku 2019.

W 60. Konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2019 wzięły udział 84 firmy wydawnicze, które nadesłały 187 tytułów opracowanych przez twórców (ilustratorów, grafików, typografów) zamieszkałych w Polsce.

Lista książek nagrodzonych w konkursie

Dom Mody Bogusław Herse dla trzech pokoleń warszawianek i warszawiaków był synonimem luksusu. Przez pryzmat jego działalności Agnieszka Dąbrowska kreśli tło warszawskiego rynku mody drugiej połowy XIX i początku XX wieku.

Ubiory od Hersego wyróżniały się wyrafinowanym krojem, bogactwem detali, jakością i różnorodnością zastosowanych tkanin. Istotna część książki poświęcona została ich drugiemu, muzealnemu życiu.

HERSE. Warszawski Dom Mody – Agnieszka Dąbrowska
projekt graficzny i skład: Łukasz Paluch