25.09.2020 / Aktualności

I edycja Nagrody Prezydenta im. Tadeusza Mazowieckiego

I edycja Nagrody Prezydenta  im. Tadeusza Mazowieckiego

I edycja Nagrody Prezydenta m.st. Warszawy dla osób młodych działających na rzecz społeczeństwa obywatelskiego im. Tadeusza Mazowieckiego

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy zaprasza do zgłaszania młodych ludzi działających na rzecz miasta, wzmacniania społeczeństwa obywatelskiego, rozwoju społeczności lokalnej i poszanowania praw człowieka. Spośród zgłoszeń Kapituła wyłoni laureatów i laureatki Nagrody im. Tadeusza Mazowieckiego ustanowionej przez Prezydenta m.st. Warszawy.

Nagroda dedykowana jest zaangażowanym, pełnym pasji i wchodzącym w dorosłość obywatelkom i obywatelom. Jej celem jest uhonorowanie młodych ludzi nagrodą imienia człowieka, który zawsze czuł odpowiedzialność – za kraj, świat i ludzi, zwłaszcza tych potrzebujących wsparcia. Tadeusz Mazowiecki doceniał energię, entuzjazm i pomysły młodych ludzi. Przyznając nagrodę pomysłodawcy chcą podkreślić znaczenie głosu młodego pokolenia i efektów włączenia go we wspólną przestrzeń działania, jaką jest miasto.

W tegorocznej edycji konkursu zostaną nagrodzone osoby indywidualne oraz osoby działające wspólnie za działania i projekty z 2019 roku. Spośród przesłanych zgłoszeń Kapituła wyłoni laureatów i laureatki w dwóch kategoriach wiekowych 15-19 lat oraz 20-26 lat, którzy otrzymają nagrody finansowe o łącznej wartości 30 tysięcy złotych.

Na zgłoszenia czekamy do 14 października. Wszystkie informacje o Nagrodzie można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta, gdzie znajduje się formularz zgłoszeniowy.

Zachęcamy również do dołączenia do wydarzenia, które znajduje się na profilu Młoda Warszawa na Facebooku.

Nagrodzie towarzyszy wystawa pt. „Mazowiecki. Najpierw jest się człowiekiem”, która została przygotowana we współpracy z Domem Spotkań z Historią. Wystawę można oglądać od 21 września do 14 października 2020 roku przy skwerze ks. Jana Twardowskiego (róg ulicy Karowej i ulicy Krakowskie Przedmieście) w Warszawie.

Szczegóły dotyczące wystawy można znaleźć w wydarzeniu opublikowanym przez Dom Spotkań z Historią na Facebooku.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem: nagrodadlamlodych@um.warszawa.pl lub telefon do sekretariatu Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy: +48 22 443 34 00 lub +48 22 443 34 01