08.09.2016 / Aktualności

Identyfikacja wizualna Muzeum Warszawy na konferencji aTypi

W dniach 13–17 września odbędzie się w Warszawie 60. edycja corocznej międzynarodowej konferencji typograficznej aTypi, organizowanej przez Association Typographique Internationale (Międzynarodowe Stowarzyszenie Typograficzne).

Jedną z prelegentek konferencji będzie dr Anna Światłowska, graficzka Muzeum Warszawy. Opowie o liternictwie w identyfikacji wizualnej Muzeum Warszawy – krojach Good i More autorstwa Łukasza Dziedzica. Panel odbędzie się w sobotę (17 września) o godz. 10:00.

Program konferencji dostępny jest tutaj.

Notka o dr Światłowskiej na stronie konferencji.

Poprzednie edycje konferencji odbyły się między innymi w São Paulo (2015), Barcelonie (2014), Amsterdamie (2013), Hongkongu (2012) i Reykjavíku (2011).

Konferencja skupia specjalistów różnych dziedzin z całego świata (projektowanie, edukacja, nowe technologie, komunikacja, biznes) oraz osoby zainteresowane projektowaniem graficznym i typografią.

Program towarzyszący obejmuje wystawy, warsztaty, spacery tematyczne, spotkania integracyjne i wydarzenia specjalne.