fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

23.10.2015 / Aktualności, nagrody i wyróżnienia

Identyfikacja wizualna nagrodzona

Identyfikacja wizualna nagrodzona

Z dumą informujemy, że identyfikacja wizualna Muzeum Warszawy została nagrodzona w konkursie „Dobry wzór” zorganizowanym przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Tą identyfikacją wizualną muzeum posługuje się od czerwca 2014 roku, a jej autorką jest nasza graficzka Ania Światłowska, która wczoraj osobiście, w towarzystwie zastępcy dyrektora Muzeum Warszawy dr. Jarosława Trybusia, odebrała statuetkę.

Ta nagroda to radość dla muzeum, dla mnie osobiście i z pewnością dla nagrodzonej twórczyni – Ani Światłowskiej, której serdecznie gratuluję. Chciałbym przy okazji podkreślić, że prace nad nagrodzoną identyfikacją wizualną Muzeum Warszawy przebiegały w sposób – jak na obecne polskie warunki – nietypowy. Nie robiliśmy konkursu, nie zlecaliśmy pracy zewnętrznym grafikom czy agencjom. Zdolną graficzkę zatrudniliśmy na etacie, dzięki czemu otrzymaliśmy nie zamknięty produkt, lecz identyfikację, która może ewoluować, dopasowywać się do potrzeb, nie zatracając przy tym swojej niepowtarzalności.

dr Jarosław Trybuś, zastępca dyrektora ds. merytorycznych