13.06.2023 / Aktualności, Kultura online, Podcasty

Jak opowiadać o… kulturze prostym językiem?

Jak opowiadać o kulturze prostym językiem?
Czym jest przedprzewodnik i komu może się przydać?

Trzeci odcinek podkastu o dostępności wystaw Muzeum Warszawy dotyka zagadnień związanych z potrzebami osób z niepełnosprawnością intelektualną i w spektrum autyzmu. Punktem wyjścia do rozmowy jest wystawa Zgruzowstanie Warszawy 1945-1949.

Jak przygotować się do wizyty w muzeum?
Jak pogodzić potrzeby różnych grup zwiedzających?

O projektowaniu uniwersalnym, cichych godzinach i sensoryczności wystaw rozmawiają:

• Aleksandra Sztajerwald, ekspertka ds dostępności, autorka tekstów łatwych do czytania towarzyszących wystawie „Zgruzowstanie Warszawy 1945-1949,
  • Marcin Matuszewski – edukator Muzeum Warszawy odpowiedzialny za tworzenie oferty edukacyjnej towarzyszącej wystawie.

Podcast powstał dzięki udziałowi Muzeum Warszawy w przedsięwzięciu grantowym „Poprawa dostępności wystaw czasowych Muzeum Warszawy oraz wydarzeń towarzyszących dla osób ze specjalnymi potrzebami” finansowanym w ramach projektu „Kultura bez barier”.

Logotypy: Fundusze Europejskie, flaga Polski, Unia Europejska.