fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Aktualności

16.03.2022 / Aktualności, Kalendarze warszawskie, Wydawnictwa

Kalendarz gratis

Kalendarz gratis

Muzeum Warszawy wydaje książki popularyzujące wiedzę o Warszawie, jej zabytkach, kulturze, zjawiskach społecznych i znaczących postaciach czy instytucjach.

Publikacje znajdziesz w muzealnych księgarniach lub w sklepie online.

Uwadze polecamy najnowsze wydawnictwa oraz te doceniane i nagradzane.

Książki dla najmłodszych

Zdarzyło się w Warszawie. Historia miasta dla dzieci” to opowieść o tym, jak rosła i zmieniała się Warszawa. Idealna do wspólnego czytania i oglądania zabawnych ilustracji. Kierowana do grupy wiekowej między 6. a 10. rokiem życia.

Legendy warszawskie. Antologia” to ponad sześćsetstronicowa i bogato ilustrowana publikacja. Obejmuje 61 tekstów powstałych od połowy XIX wieku do drugiej dekady XXI wieku. Patrząc przez pryzmat legend, możemy dostrzec ukryty wymiar znanych sobie miejsc. Pozwala spojrzeć na wydarzenia i postaci z przeszłości w zupełnie nowym świetle.

Legendy warszawskie. Antologia

Reprodukcje rycin, map i planów miasta

Dzięki serii PLANY WARSZAWY można prześledzić rozwój przestrzenny miasta. Seria pozwala poznać wybitne dzieła kartografii ze zbiorów Muzeum Warszawy.

Każda publikacja w serii zawiera plan w oryginalnej skali wraz z opracowaną legendą, szkic historyczny o Warszawie z czasów jego powstania oraz szczegółowy opis kartograficzny.

Kalendarz na rok 2022 gratis

Przez cały miesiąc marzec (do 31 marca) do zakupionych książek dostaniesz kalendarz na rok 2022 gratis.

Kalendarz warszawski ilustrowany jest zdjęciami obiektów ze zbiorów Muzeum Warszawy. Motywem przewodnim kalendarza jest na rok 2022 jest „warszawski szyk“. Kolekcja ubiorów i akcesoriów stroju pokazuje, jak kształtował się na przestrzeni dziejów miasta.

Księgarnie znajdują się w:

  • Muzeum Warszawy na Rynku Starego Miasta 32,
  • Muzeum Warszawskiej Pragi,
  • Muzeum Woli.

Zakupy możesz również zrobić online w sklepie Muzeum Warszawy.