fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Aktualności

07.12.2022 / Aktualności, Kalendarze warszawskie, Wydawnictwa

Kalendarz warszawski 2023

Kalendarz warszawski 2023

W kalendarzu oddajemy przestrzeń fotografiom niezawodowym, zebranym podczas akcji „Stwórz z nami foto-kolekcję lat 90” (przeczytaj więcej o zbiórce).

Kalendarz warszawski do kupienia:

Rozłożony kalendarz warszawski na widoku stycznia. Po lewej napis styczeń na zielonym tle, po prawej zdjęcie ciepło ubranej dziewczynki na śniegu, w tle sklep Biedronka i blok.
Wnętrze kalendarza ilustrujące styczeń: Grzegorz Przetakiewicz, na górce na Ursynowie, 1999 © Zofia Przetakiewicz-Hanusek

Wystawa „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.”

Połączenie amatorskiej i profesjonalnej perspektywy zobaczysz natomiast na wystawie „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.”. Na niewielkich odbitkach, stykówkach i slajdach pokazujemy, co zawodowi fotografowie i fotografki uchwycili na ulicach Warszawy w latach 90. Wystawa potrwa do 19 lutego 2023 roku.

W drewnianych ramkach  kolorowe zdjęcia Warszawy na brązowej ścianie.
Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90. – widok wystawy, fot. Tomasz Kaczor

Książka „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.”

Wystawie towarzyszy również książka pod redakcją Karoliny Puchały-Rojek.

Na jej łamach zobaczysz 250 fotografii kilkunastu autorów, z których wiele publikowanych jest po raz pierwszy. Zdjęciom towarzyszą fragmenty rozmów przeprowadzone przez Julię Staniszewską ze specjalistami i specjalistkami zajmującymi się fotografią w latach 90. m.in. właścicielem słynnego labu Relax, a także teksty autorstwa Karoliny Puchały-Rojek, Adama Mazura i Witolda Kanickiego oraz subiektywny przegląd wydarzeń lat 90. Błażeja Brzostka.

Warszawa i fotografia opowiadają tu o sobie nawzajem. Odwiedź sklep.

Informacje o kalendarzu:

Format: 140 x 208mm
Liczba stron: 176
Oprawa: twarda
Okładka: tektura Eskablack – 1,5mm, wyklejka – 120g, wnętrze – 80 g
ISBN: 978-83-964731-4-1