fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

05.01.2021 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Kultura online

Karnawałowe inspiracje – interaktywne zadania

Karnawałowe inspiracje – interaktywne zadania

Eksponaty Muzeum Warszawy skrywają jeszcze mnóstwo tajemnic nawet przed pracownikami muzeum. Kilka z nich udało nam się rozszyfrować.

Przygotowaliśmy interaktywne zadania, dzięki którym poznacie historie mitycznych stworzeń mieszkających w naszych gablotach. Te fantastyczne postacie inspirowały nie tylko artystów, ale także zwykłych ludzi w czasie karnawału. W czasie kiedy można ukryć swoją twarz i być tym, kim się chce, można równie dobrze przebrać się za syrenę, a nawet gryfa.

Po rozwiązaniu wszystkich zadań czeka na Was niespodzianka! Instrukcje do samodzielnego stworzenia maski karnawałowej do domu.


Obiekt na pierwszym zdjęciu: Autor: Pierre-Philippe Thomire, Wytwórnia: Bracia Łopieńscy, Żardiniera, między 1900 a 1914, Warszawa