fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en

Katalog zbiorów

dekoracyjna

Początki Kolekcji Warszawskich – projekt budowy e-Katalogu zbiorów Muzeum Warszawy

Tworząc e-katalog zbiorów przyświecały nam dwa cele: stworzenie nowoczesnej i funkcjonalnej platformy prezentującej bazę zbiorów oraz umożliwienie odkrywania eksponatów w różnych perspektywach badawczych. Szczególnie cenne wydały nam się perspektywy ukazujące fenomen miasta –  pokazujące ikonosferę, relacje społeczne mieszkańców, ekonomię czy wielokulturowość. Prezentacji zbiorów towarzyszyć będą pokazy tematyczne i artykuły a także sieć powiązań tematycznych.

Projektując stronę internetową e-katalogu zbiorów postawiliśmy na minimalizm i czystość formy – dwa zabiegi pozwalające w jak największym stopniu skupić się na cyfrowych wizerunkach obiektów, tworzonych przez muzealną pracownię digitalizacji. Każdy obiekt traktowany jest indywidualnie, dobierane jest światło i kąt ustawienia obiektywu– dzięki temu powstają plastyczne fotografie ukazujące charakter eksponatu.

Kolekcje Warszawskie są cały czas rozwijane, a obiektów i tekstów tematycznych cały czas przybywa. Zachęcamy do korzystania z naszego serwisu. Wszędzie i o każdej porze – zbiory Muzeum Warszawy są na wyciągnięcie ręki.

Kierownik Projektu e-Katalogu – Blanka Melania Ciężka

Zespół projektowy:

Blanka Melania Ciężka – kierownik projektu, absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim.

Jacek Bochiński – członek zespołu, absolwent historii sztuki Akademii Teologii Katolickiej.

Lena Wicherkiewicz – członek zespołu, absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Łódzkim.

Milena Paszkowska – członek zespołu, absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim.

Sylwia Baranik –członek zespołu,  absolwentka archeologii na Uniwersytecie Warszawskim.

Piotr Głogowski – członek zespołu, absolwent polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim.

Mikołaj Kalina, Michał Matyjaszewski, Adrian Czechowski, Andrei Nekrasov – pracownia digitalizacja zbiorów Muzeum Warszawy.


Kontakt:

kolekcje@muzeumwarszawy.pl

+ 502 244 645