01.03.2024 / Aktualności, Biblioteka Warszawska, ERASMUS+, Warszawa dla obcokrajowców, Wydawnictwa

Kompetencjownik, czyli język w działaniu

Nowa publikacja Wydawnictwa FRSE „Kompetencjownik, czyli język w działaniu. Materiały, teksty i ćwiczenia do nauki języka polskiego jako obcego z elementami historii i kultury Warszawy oraz edukacji obywatelskiej”.

27 lutego w Bibliotece Muzeum Warszawy odbyło się spotkanie wokół publikacji. Gośćmi autorki publikacji – Katarzyny Žák-Caplot – byli:

• dr Justyna Zych – zastępczyni dyrektora Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców Polonicum UW;
  • dr hab. Marta Rakoczy – kierowniczka Zakładu Antropologii Słowa w IKP UW, koordynatorka Korczakianum – pracowni naukowej;
  • Tomasz Mrożek – redaktor publikacji, Wydawnictwo FRSE;
  • Anna Duńczyk-Szulc – zastępczyni dyrektorki Muzeum Warszawy ds. Kolekcji.

Projekt PILLOT

Spotkaniu towarzyszyła prezentacja projektu „Promoting inclusive language learning opportunities through local culture and cultural heritage for learners with refugee and migrant backgrounds (PILLOT)”. W wydarzeniu brał również udział Tomasz Krześniak, zastępca dyrektora generalnego FRSE.

Zobacz relację z spotkania.

Kompetencjownik, czyli język w działaniu

Bezpłatna publikacja „Kompetencjownik, czyli język w działaniu” kierowana jest przede wszystkim do nowych mieszkańców stolicy uczących się języka polskiego jako obcego oraz ich nauczycieli. Materiały w niej zawarte mogą zainteresować także polskojęzycznych uczących się, chcących zgłębić zagadnienia związane z nabywaniem kompetencji niezbędnych w życiu zawodowym, społecznym i prywatnym, nauczycieli pracujących w szkołach ponadpodstawowych i w starszych klasach szkół podstawowych bądź osoby zajmujące się edukacją nieformalną.

Kompetencjownik to druga publikacja do nauki języka polskiego jako obcego, przygotowana we współpracy Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji i Muzeum Warszawy (pierwszą publikacją jest: Warszawa dla początkujących). Materiały w niej zebrane zostały opracowane i przetestowane w ramach projektów językowych prowadzonych w muzeum.

Pobierz bezpłatną publikację.