21.10.2019 / Aktualności, Biblioteka Warszawska, Działalność naukowa, Działo się! Fotorelacje

Konferencja „Biblioteki muzealne wczoraj, dziś, jutro”

18 października odbyła się pierwsza ogólnopolska konferencja bibliotekarzy i pracowników bibliotek muzealnych „Biblioteki muzealne wczoraj, dziś, jutro”.

64 uczestników z 43 bibliotek muzealnych wysłuchało referatów związanych z aktualnymi zagadnieniami bibliotekarstwa muzealnego. Konferencja była okazją do udziału w dyskusji na temat obecnej sytuacji i przyszłości bibliotek muzealnych oraz wyzwań stojących przed ich pracownikami.

Gościem konferencji była Alena Petruželková, wiceprzewodnicząca Komisji Bibliotecznej Stowarzyszenia Muzeów i Galerii Republiki Czeskiej oraz kierownik biblioteki Muzeum-Miejsca Pamięci Narodowej Literatury Republiki Czeskiej.

Dziękujemy uczestnikom wydarzenia za przybycie i gratulujemy zespołowi Biblioteki Muzeum Warszawy, organizatorowi wydarzenia – uczestnicy bardzo wysoko ocenili poziom merytoryczny i organizację konferencji, doceniali też możliwość wymiany doświadczeń.

Fot. M. Caban, M. Kurzyńska