fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

05.09.2016 / Aktualności, Muzeum od nowa

Konferencja prasowa w remontowanych wnętrzach

Konferencja prasowa w remontowanych wnętrzach

Prowadzona od 2015 roku modernizacja siedziby głównej Muzeum Warszawy wkroczyła w ostatnią fazę.

Przeprowadzono już renowację fasad staromiejskich kamienic, najcięższe roboty budowlane, instalatorskie i konstrukcyjne. Wywieziono z budowy 5 tysięcy ton gruzu, położono 100 km kabli i wykonano 1800 metrów bieżących bruzd w ścianach pod kanały wentylacji. Przeprowadzono konserwację zabytkowych stropów polichromowanych oraz przeniesiono rysunki i malowidła znanych polskich grafików do czytelni muzeum.

Koszt prac budowlanych i konserwatorskich zewnętrza i wnętrz staromiejskich kamienic to ok. 40 mln złotych brutto, a wartość całego projektu obejmującego ponadto zakup, konserwację i digitalizację eksponatów oraz wykonanie I etapu wystawy głównej to 61 mln złotych.

Dziś w siedzibie głównej Muzeum Warszawy odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy Jarosław Jóźwiak, Dyrektor Biura Kultury Urzędu m.st. Warszawy Tomasz Thun-Janowski oraz cała dyrekcja muzeum, kierownik projektu i kierownik budowy.