01.03.2021 / Aktualności, Biblioteka Warszawska, Edukacja dla szkół

Konkurs literacki dla szkół „Pamiętajcie o ogrodach Warszawy”

Muzeum Warszawy serdecznie zaprasza młodzież szkół podstawowych i ponadpodstawowych do wzięcia udziału w VI edycji varsavianistycznego konkursu literackiego, który w roku 2021 przebiega pod hasłem „Pamiętajcie o ogrodach Warszawy“.

Temat nawiązuje do organizowanych przez Muzeum Warszawy wystaw czasowych: „Zwierzęta w Warszawie. Tropem relacji” oraz  „Więcej zieleni! Projekty Aliny Scholtz”. Inspiracją dla tytułu konkursu stały się słowa Jonasza Kofty „Pamiętajcie o ogrodach, czy tak trudno być poetą“.

Zachęcamy do skorzystania z przygotowanego przez nas wykazu parków i ogrodów Warszawy wraz z literaturą przedmiotu znajdującą się w naszych zbiorach.

Zadaniem uczestników konkursu jest napisanie wiersza tematycznie związanego z dowolnie wybranym konkretnym parkiem lub ogrodem Warszawy, z jego florą i/lub fauną, a następnie przesłanie pracy konkursowej za pośrednictwem szkoły/nauczyciela/rodzica na adres organizatora.

Termin nadsyłania prac upływa 23 kwietnia 2021 roku. Szczegóły konkursu w dołączonym Regulaminie.

O naszych poprzednich edycjach przeczytasz na stronie konkursu: