18.02.2019 / Aktualności, Biblioteka Warszawska, Działalność edukacyjna, Edukacja dla szkół

Konkurs literacki „Warszawa i Syrena. Syrena i Warszawa”

Muzeum Warszawy zaprasza szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu literackiego pt. „Warszawa i Syrena. Syrena i Warszawa”. Zadaniem uczestników konkursu jest napisanie wiersza tematycznie związanego z Warszawą (jej historią, zabytkami, słynnymi miejscami) i jednocześnie z symbolem miasta, Syreną warszawską, a następnie przesłanie pracy konkursowej za pośrednictwem szkoły na adres organizatora. Termin nadsyłania prac upływa 5 kwietnia 2019 roku. Szczegóły konkursu w regulaminie.

Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z regulaminem i dołączonym do niego oświadczeniem.

Tegoroczny konkurs  nosi nazwę „Warszawa i Syrena. Syrena i Warszawa” i  nawiązuje do 80. rocznicy odsłonięcia pomnika Syreny w Warszawie przy Wybrzeżu Kościuszkowskim oraz 20. rocznicy powrotu pomnika Syreny warszawskiej na Rynek Starego Miasta.