09.09.2019 / Aktualności, Muzeum Woli

Konkurs na prowadzenie kawiarni

Zmodernizowane Muzeum Woli zaprasza do udziału w konkursie ofert na wynajem i prowadzenie Kawiarni. Oferty przyjmujemy do 31 stycznia 2020 roku!

Muzeum Woli, jako oddział Muzeum Warszawy, w swojej nowej odsłonie będzie miejscem, w którym dziedzictwo historyczne dzielnicy koresponduje ze współczesnością i jej wyzwaniami.

Dla Muzeum Woli ważni są mieszkańcy dzielnicy i szerzej stolicy. Wspieramy budowanie wspólnot sąsiedzkich i dzielnicowych. To miejsce, w którym lokalność definiowana jest przez seniorów, dzieci i młodzież, obcokrajowców i nowych mieszkańców Warszawy.

Zakładamy, że Kawiarnia, uwzględniając powagę instytucji, wpisze się w misję, profil i program Muzeum Woli. Czekamy na oferty, które zintegrują swoją ofertę z tematyką miejsca – specyfiką Muzeum oraz historią Warszawy i jej mieszkańców.

Kawiarnia powinna poszerzać ofertę Muzeum Woli, wnosić znaczenie wynikające z kontekstu kulturowego i dążyć do aranżowania społeczności lokalnych.

W konkursie ofert oceniana będzie m.in. koncepcja. Powinna odnosić się do historycznego, kulturowego i materialnego kontekstu dzielnicy Woli, w tym jej zróżnicowania etnicznego (m. in. tradycji żydowskiej, karaimskiej, czy tatarskiej) w okresie międzywojennym XX wieku. Oferta gastronomiczna powinna korespondować z wymienionymi kontekstami kulturowymi bazując na ekologicznych i krajowych produktach. W ofercie należy uwzględnić propozycję wydarzeń kulinarnych związanych z kulturą stołu i jedzenia, które służyłyby integracji Muzeum Woli z lokalną oraz stołeczną społecznością.

Lokal użytkowy w Muzeum Woli ma łączną powierzchnię 94,83 m2 (w tym: przestrzeń gastronomiczna: 44,14 m2 i przestrzeń zaplecza: 50,69 m2).

Oferty przyjmowane będą do dn. 31 stycznia 2020 roku w Kancelarii Muzeum Warszawy na Rynku Starego Miasta 28. Pełny regulamin konkursu na najem powierzchni użytkowej – kawiarnia w Muzeum Woli w Biuletynie Informacji Publicznej oraz poniżej:

Regulamin konkursu ofert na najem powierzchni  – Kawiarnia Muzeum Woli (doc, 1,34 MB)
Regulamin konkursu ofert na najem powierzchni  – Kawiarnia Muzeum Woli (pdf, 3,26 KB)
Załącznik nr 1 do Regulaminu (pdf, 7,27 MB)
Załącznik nr 2 do Regulaminu (doc, 1,26 MB)
Załącznik nr 2 do Regulaminu (pdf, 550 KB)
Przedłużenie konkursu na najem powierzchni użytkowej – kawiarnia w Muzeum Woli (pdf, 110 KB) | przedłużenie do 31.01.2020