29.01.2023 / Aktualności

„Kultura bez barier” – drugi etap

Muzeum Warszawy rozpoczęło drugi etap prac w przedsięwzięciu grantowym „Kultura bez barier”. Pracownicy skupią się nad poprawą dostępności wystaw czasowych w obszarach widzenia i rozumienia.

Szkolenia dla pracowników

Prace rozpoczną się od serii szkoleń dla pracowników Muzeum Warszawy. Fundacja SYNAPSIS, Fundacja Dostępnej Kultury Wizualnej oraz Aleksandra Sztajerwald, ekspertka od języka prostego poprowadzą warsztaty z savoir-vivre i zasad obsługi osób z niepełnosprawnością wzroku, osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz osób w spektrum autyzmu.

Działania towarzyszących wystawie

Wspólnie z uczniami i nauczycielami z Zespołu Szkół Specjalnych nr 105 w Warszawie i Towarzystwem Opieki nad Ociemniałymi w Laskach, pracowniczki i pracownicy Muzeum Warszawy opracują scenariusze działań towarzyszących wystawie „Zgruzowstanie Warszawy 1945–1949”, skoncentrowane na udostępnianiu ekspozycji osobom ze szczególnymi potrzebami w obszarze rozumienia i widzenia.