09.07.2020 / Aktualności, Muzeum Warszawskiej Pragi

Lato w Muzeum Warszawskiej Pragi

Spędzacie lato w mieście? Lubicie spacery, architekturę, zdjęcia i filmy? Macie ochotę lepiej poznać jedną z najstarszych dzielnic Warszawy? Zapraszamy Was na letnie spacery po Muzeum Warszawskiej Pragi i Starej Pradze.

Na naszych spacerach dobrze bawią się zarówno dorośli jak i dzieci. Spacerujemy w kameralnych grupach, dzięki czemu łatwiej zachować zasady bezpieczeństwa i zapewnić komfort zwiedzania.

NASZA OFERTA

Co nowego w Muzeum? – spacer po wystawie stałej i czasowej Muzeum Warszawskiej Pragi

Wracamy do was po przerwie z nowymi propozycjami: wystawą czasową fotografii Zeldy Klimkowskiej, odświeżonymi instalacjami i przestrzeniami żydowskich modlitewni po renowacji. Zapraszamy do obejrzenia portretów prażan uchwyconych bystrym obiektywem fotografki, która przez lata mieszkała na Pradze (już od 16 lipca!). Wystawy są dostępne od czwartku do niedzieli.

Specjalne oprowadzania z przewodnikiem odbywają się w dniach 17, 24, 31 lipca i 14, 21, 28 sierpnia (piątki) w godzinach 10.30-12.30.

Bilety do kupienia w kasie Muzeum w dniu spaceru. Cena 5 zł od osoby (dopłata do biletu). Max. grupa 5 osób.

Szlakiem rewitalizacji – spacer po mieście

Zaniedbana przez lata Praga Północ w ostatnim czasie przechodzi gwałtowny proces gentryfikacji. Stare kamienice są odnawiane, w dawnych fabrykach powstają eleganckie hotele i restauracje. Znikają dawne knajpy, ustępując miejsca hipsterskim lokalom. Kto odpowiada za proces rewitalizacji? Jak rewitalizacja zmienia praską społeczność? Pytania te będą nam towarzyszyć w czasie spaceru szlakiem świeżo odnowionych zabytków.

Spacer zaczyna się w Muzeum Warszawskiej Pragi.

Czas trwania: 2 godziny

Spacer szlakiem rewitalizacji odbywa się w dniach 16, 23, 30 lipca w godzinach 10.30-12.30.

Bilety do kupienia w kasie Muzeum w dniu spaceru. Cena 5 zł od osoby. Max. grupa 5 osób.

Szlakiem filmowym – spacer po mieście

Od lat 30. XX wieku Praga Północ stanowiła scenerię do filmów. W czasie spaceru dowiemy się, gdzie Ford kręcił „Legion ulicy”, a Starski wznosił dekoracje do „Korczaka i „Pianisty”.  Odwiedzimy miejsca takie jak: Bazar Różyckiego, Park Praski i Nowa Praga. Nawiążemy do kultowego niegdyś serialu dla młodzieży „Stawiam na Tolka Banana”.

Spacer zaczyna się w Muzeum Warszawskiej Pragi.

Czas trwania: 2 godziny

Spacer szlakiem filmowym odbywa się w dniach 13, 20, 27 sierpnia w godzinach 10.30-12.30.