23.10.2018 / Aktualności, Działalność naukowa, Działo się! Fotorelacje

Laureatki i laureaci konkursu Dyplomy dla Warszawy

Muzeum Warszawy po raz trzeci zorganizowało Konkurs Prezydenta m.st. Warszawy „Dyplomy dla Warszawy” na najlepsze prace magisterskie i doktorskie dotyczące rozwoju społeczno-gospodarczego stolicy. Konkurs ma na celu wspieranie zainteresowania młodych badaczy i badaczek rozwojem miasta, a także zaangażowanie ich do współtworzenia jego tożsamości. Laureatów i laureatki poznaliśmy podczas gali 22 października w Muzeum Warszawskiej Pragi.

W tegorocznej edycji konkursu nagrodę główną w kategorii rozpraw doktorskich (15 000 tys. zł) zdobyła Monika Wróbel za pracę „Miejsce sztuki współczesnej w przestrzeni miasta na przykładzie Warszawy”, napisaną pod kierunkiem prof. zw. dr. hab. inż. arch. Sławomira Gzella z Politechniki Warszawskiej.

W kategorii prac magisterskich główną nagrodę (7 000 tys. zł) przyznano Joannie Karlikowskiej za pracę „Możliwości wprowadzania zieleni w koncepcji uspokojenia ruchu na przykładzie ul. Mokotowskiej w Śródmieściu Warszawy”, która powstała pod kierunkiem dr. inż. arch. Kingi Kimic ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

W obu kategoriach przyznano również wyróżnienia.

Pełna lista laureatek i laureatów

Wyróżnienia w kategorii prac magisterskich:

• Leszek Wiśniewski za pracę: Miastotwórcza rola kolei: Nowa dzielnica wokół nowego węzła kolejowego na przykładzie Węzła Grochowskiego w Warszawie, promotor: prof. zw. dr hab. inż. arch. Sławomir Gzell (PW)
  • Tomasz Koczur za pracę: Architektura jako narzędzie polityki / Polityka jako narzędzie architektury – na przykładzie sieci budynków mikrospółdzielni jako realizacji zapisów w strategii rewitalizacji warszawskiej Pragi, promotor: mgr Paweł Grodzicki (PW)
  • Przemysław Chimczak za pracę: Mieszkania adresowane do generacji Y jako sposób na przyciąganie talentów. Inkubator mieszkaniowy – budynek w miejskiej zabudowie zwartej, promotor dr hab. Joanna Giecewicz (PW)

Nagroda głównej w kategorii prac magisterskich

• Joanna Karlikowska za pracę: Możliwości wprowadzania zieleni w koncepcji uspokojenia ruchu na przykładzie ul. Mokotowskiej w Śródmieściu Warszawy (laudację wygłosi dr hab. n. med Mirosław Wielgoś), promotor: dr inż. arch Kinga Kimic (SGGW)

Wyróżnienia w kategorii rozpraw doktorskich

• dr Piotr Kubkowski za pracę: Sprężyści. Warszawskie Towarzystwo Cyklistów w perspektywie historii kultury (1895-1905) promotor: prof. dr hab. Andrzej Mencwel (UW)
  • dr Urszula Koźmińska za pracę: Architektura, ekonomika i środowisko jednostki miejskiej. Wykorzystanie materiałów wtórnych w budownictwie, promotor: prof. dr hab. Inż. arch. Elżbieta Dagny Ryńska (PW)
  • dr Juliusz Markowski za pracę: Bioremediacja wielopierścienowych węglowodorów aromatycznych w środowisku zurbanizowanym, promotor: prof. dr hab. Stanisław Gawroński (SGGW)

Nagroda główna w kategorii rozpraw doktorskich