13.01.2020 / Aktualności

„Legendy Starego Miasta w Warszawie” z ćwiczeniami do nauki języka polskiego

„Legendy Starego Miasta w Warszawie” to zbiór, dostosowanych do poziomów biegłości językowej A, B i C (początkującego, średnio zaawansowanego i zaawansowanego), tekstów oraz leksykalnych, gramatycznych i kulturowych ćwiczeń tematycznie związanych z warszawską Starówka.

Publikacja przeznaczona jest przede wszystkim dla obcokrajowców uczących się języka polskiego jako obcego oraz lektorów JPJO. Nadaje się zarówno do pracy grupowej jak i indywidualnej. Pracę ułatwiają zamieszczone na końcu każdego rozdziału słowniczki w j. polskim, angielskim, rosyjskim i chińskim, klucz z odpowiedziami oraz bank pomysłów jako inspiracja dla nauczycieli języków obcych.

Książka jest również kolejną okazją do zgłębiania stołecznych legend, świetnej zabawy oraz przyjemnego sprawdzianu z wiadomości o Starym Mieście dla każdego mieszkańca naszego miasta i nie tylko.

Ten zbiór tekstów i ćwiczeń, ozdobiony piękną szatą graficzną, nawiązującą do wydanej w 2016 roku przez Muzeum Warszawy „Legendy warszawskie. Antologia” autorstwa Wojciecha Pawlińskiego, powstał w ramach nagrodzonego European Language Label 2019 projektu nauczania języków obcych w Muzeum Warszawy – „Warszawa dla średnio zaawansowanych”.

Powstała we współpracy z Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców POLONICUM UW.

Publikacja do kupienia w naszym sklepie online.

Laureat European Language Label 2019

_______________________

“The Legends of the Old Town in Warsaw” is a collection of texts and exercises thematically related to Warsaw’s Old Town. The publication is primarily dedicated to the foreigners learning Polish as a foreign language and their teachers.

Thank to the glossary in Polish, English, Russian and Chinese and the answer key our book is suitable for group and individual studying.

This collection of texts and exercises, decorated with beautiful graphics was created as part of the award-winning European Language Label 2019 project of teaching foreign languages ​​at the Museum of Warsaw – „Warsaw for intermediates”.

Buy in our on-line shop.